YouTube'daki arama geçmişiniz otomatik olarak silinebilecek

Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Dünyanın en büyük ve en popüler video paylaşım sitesi YouTube’a yepyeni bir özellik geldi! YouTube’daki arama geçmişiniz otomatik olarak silinebilecek. Google’ın üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği gizlilik politikası gereğince böyle bir güncellemenin geldiği söyleniyor. Google tarafınfan geliştirilen bir sistem ile arama geçmişiniz otomatik olarak silinebilecek. Yeni özelliği kullanabilmeniz için bir kaç ayar yapmanız gerekmekte.

YouTube'daki arama geçmişiniz otomatik olarak silinebilecek
YouTube Arama Geçmişiniz Otomatik Olarak Silinsin

YouTube arama geçmişini otomatik olarak silmek için “Google Etkinliğim” bölümünden “YouTube Geçmişi” alanına gitmeniz gerekiyor. Bu alandan “Otomatik olarak sil” seçeneğine tıklayın ve açılan pencereden YouTube geçmişinizin ne kadar süre saklanacağını seçin.

YouTube Arama Geçmişiniz Otomatik Olarak Silinsin

Yaptığınız seçime göre geçmişiniz sistem tarafından otomatik olarak silinecek. YouTube’un yeni özelliği sayesinde geçmişinizi kolayca silebilirsiniz. Yeni özellik tüm kullanıcıların kullanımına açıldı. “Google Etkinliğim” bölümüne ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir