Yandex Sloy İle Moda Sektörü Hedefleniyor

Yandex Sloy İle Moda Sektörü Hedefleniyor

19 Ekim 2019 0

Moda sektörü için sosyal medya mecraları reklam pazarlaması en yüksek olduğu yerler. Öyle ki işin ticareti bile sosyal medya uygulamalarından yapılıyor. Yandex de bu pastadan pay kapma peşinde olacak ki moda sektörünün dikkatini çekebilecek, Sloy isimli bir uygulama geliştirdi. Bu uygulama ile kıyafetleri algılamak ve arama yapmak mümkün hale geliyor.

Yandex Sloy isimli uygulama bir yönüyle TikTok’a benzese de bu uygulamayla direkt olarak reklam çalışmaları hedefleniyor. Kullanıcılar Sloy uygulamasını kullanarak 90 saniyelik eğlenceli videolar paylaşabiliyorlar.

Uygulama yapay zeka ile algılama yaparak videodaki kişilerin kıyafetlerini seçebiliyor. Kıyafet algılamasının ardından kullanıcıların karşısına bir etiket çıkarıyor ve benzer kıyaferlerin giyildiği uygulamaları gösteriyor. Bu özellik sayesinde moda konusunda meraklı kişiler hedef alınıyor. Kıyafet markalarının bu özelliği kullanarak kendi aralarında iş birlikleri kurabileceği aktarılıyor.

Şimdilik sadece Rusya‘da iOS kullanıcılarına açılan uygulama, 2020 yılı içinde hem Android hem de iOS kullanıcılarının tamamına açılacağı söyleniyor.