Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Twitter, Hikaye formatı için tasarım şablonlar sunan Chroma Stories’in üreticisi Chroma Labs’i satın aldı.
Chroma Stories, kullanıcıların Instagram, Snapchat, Facebook’ta yer alan Hikayeler formatında paylaşabilecekleri tasarımlı şablonlar, çerçeveler ve kolajlar sunuyordu.

Twitter, Chroma Labs ekibini kendi projeleri üzerinde çalışması için ürün, tasarım ve mühendislik ekiplerine dahil etti. Dolayısıyla buna bir uygulama satın alması yerine, yatırım amaçlı diyebiliriz.

Chroma Labs ekibi web sitesinde yayınladıkları yazıda ortaya çıkardıkları işten memnun oldukları ve misyonlarını dünyanın en önemli servislerinden biriyle birlikte daha geniş ölçekte hayata geçirmeye devam ettiklerini söyledi.

Bir Twitter yetkilisi ise Chroma Labs’te çalışan 7 kişinin Conversations departmanında çalışmaya başlayacağını duyurdu. Anlaşmanın detaylarını paylaşmayan Twitter yetenek alımının ötesinde Chroma şirketini de satın alarak, kapatıyor.

Bu satın almanın ardından Twitter’ın daha çok metin odaklı bir platform olmasına rağmen genç kitleyi yakalamak adına Hikayeler modunu yayına alması olası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir