Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması Başvuru Tarihi Uzatıldı

Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması Başvuru Tarihi Uzatıldı

9 Mayıs 2020 0

Toplumda kadının yeri erkek egemenliğinin malesef ki altındadır. Kadınların ikinci plana atıldığı bir coğrafyada yaşıyoruz, bunu kimse inkar edemez. Şimdi kafamızı teknolojiye çevirelim, bildiğiniz en popüler teknoloji şirketlerinin kurucuları bile erkekler var. Konumuzla ne alakası var diye soran olursa, hemen konumuza geleceğim.

Microsoft Türkiye, teknolojide cinsiyet eşitliğinin önemli bir rolü olduğuna inanıyor. Son dört yıldır da Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmasını düzenliyor. 2016’da başlayan yarışma, başarı hikâyeleriyle diğer kadınlara ilham veren projeleri destekliyor.

Bu yıl, Wtech Teknolojide Kadın Derneği ve Kodluyoruz Derneği iş ortaklığıyla hayata geçirilen yarışma, Türkiye’nin dijital dönüşümünü güçlendiren teknoloji odaklı iş ve eğitim faaliyetlerinde bulunan tüm kadın girişimcilere açık.

Bende bir kız babası olduğum için ve teknolojiye merakımın yanında ilgi duyduğum için ona elimden geldiğince tüm desteği sağlıcam. Bu haberin başında belirttiğim bu bölümün tarihi vardı ya o aslında bir geri sayım. Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmasına son katılım tarihi 15 Mayıs’ta. Tarihe dikkat 15 Mayıs diyorum.

Yarışmaya katılmak isteyen kadın girişimciler farklı kategorilerle 15 Mayıs’a kadar internet sitesinden başvuru yapabilecek. İnternet sitesine ulaşmak için Google’a Microsoft Türkiye Teknolojinin Kadın Liderleri yazarak ulaşabilir. Yada buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu yıl kaçıranlar olursa üzülmesinler seneye mutlaka şanslarını denesinler.