Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Son zamanlarda internette çeşitli mecralarda teknologbaba.com’un duyulması ve bilinirliğinin artması ümidiyle çeşitli yayın organlarına başvurular yapıyordum. Başvurularımın arasında onaylanan Türkiye’nin En Çok sevilen haber uygulaması Bundle’da vardı ve bu başvurumuz onaylandı.

Onaylanan diğer bir başvurumuz ise İYAD yani İnternet Yayıncıları Derneği. Yaptığımız
başvuruya olumlu yanıt veren ve üyeliğimizi onaylayan İnternet Yayıncıları Derneği’nin üyelerini, internet haber sitelerinin temsilcileriyle birlikte ülkenin birçok bölgesindeki yerel gazetenin ve basın kuruluşunun temsilcileri oluşturuyor.

Teknolog Baba Artık İYAD Üyesi!

Kısaca İYAD’dan bahsetmek gerekirse;

İnternet Yayıncıları Derneği (İYAD), 13 Şubat 2007′de Türkiye’nin 30 ilinden toplam 43 kurucu üyenin katılımıyla kurulmuştur. Derneğin üyelerini, başta internet haber sitelerinin temsilcileri olmak üzere ülke genelindeki birçok yerel gazete, televizyon, radyo istasyonu ve çeşitli basın kuruluşlarının temsilcileri oluşturmaktadır. Özgür ve bağımsız bir medya gücünün oluşması için daha etkin ve daha örgütlü olmanın gerekliliğine inanan İYAD’ın Türkiye genelinde 3 bine yakın üyesi bulunmaktadır. Kâr amacı olmaksızın faaliyetlerini sürdüren İYAD ulusal veya uluslar arası hiçbir kuruluştan maddi destek almamaktadır. Bünyesinde kurduğu Basın Akademisi’nde yerel medya ve internet haberciliği gibi konularda eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Kurumsal kimliği ve yapısı günden güne güçlenen İYAD, tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir