Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Dünyanın en çok müzik dinleme platformu olan Spotify, çocuklara daha güvenli müzik dinleme ortamı oluşturmak için Spotify Kids uygulamasını geliştirdi. Şu an için sadece İrlanda’da erişime açılsa da en kısa zamanda dünya geneline yayılacağı söyleniyor.

Çocuklar için özel olarak Spotify editörleri tarafından 6000 adet müzik parçası bulunuyor. Uygulama içerisinde Disney film müziklerinden tutun dinazorlar ile ilgili müziklere kadar içeriğin yanı sıra çocuk hikayeleri de yer alacak.

Sadece küçük çocuklar için değil yaşı büyük olan çocuklar için de popüler şarkıcılar arasından Taylor Swift ve Bruno Mars gibi sanatçıların da şarkıları dinlenebilecek.

Peki bu şarkılar çocuklar için uygun mu?

Yukarıda belirttiğim gibi deyim yerindeyse Spotify editörleri bu işi “ince eleyip sık dokuyorlar” diyebilirim.

Bölgelere göre değişiklik gösteren müzikler de ise hangi bölge için şarkı listesi oluşturulacaksa o bölgeden editörler neyin daha popüler olduğuna yönelik çalışmalar sonrasında farklı listeler de oluşturabilecek.

Spotify Kids uygulaması için ülkemizdeki Aile Premium Paketinin olması gerekecek. Şirket tarafından çocukların hangi şarkıları çaldığı ve sevdiği içerikler ile alakalı verileri kaydedecekleri açıklanıyor. Bu noktada verilerin reklam amaçlı satılmayacağı ve paylaşılmayacağı belirtiliyor. Çocuklar istedikleri şarkıyı aratabilecekken sanatçı veya albüme göz atamayacaklar. Bu noktada çıkan albümler sadece Spotify editörlerinin düzenlemiş oldukları içeriklerden ibaret olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir