Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Teknoloji devi Samsung, ürettiği cihazlarla adından sıkça söz ettirse de bunun bir de kullanıcı tarafı var. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından yayınladığı videoda internet kullanımını kısıtlama konusuna değinilmişti. Her birimiz gün içinde defalarca telefon ekranların başımızı kaldıramıyoruz. İşimiz gereği sürekli elimizde olan cihazlar gün sona erene kadar farkında olmadan da olsa çevremizde olup bitenden bir haber yaşıyoruz. Kimi zaman eşimizi dinlemiyoruz, çocuklarımız ile oyun oynamıyoruz vakit geçiremiyoruz.

Bu duruma uzmanların adlandırdığı ekran bağımlılığı deniyor. Dünyada ve Türkiye’de internet kullanım oranları hızlı bir artış gösteriyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından gerçekleştirilen ‘Hanehalkı Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması’nın son açıklanan güncel verilerine göre Türkiye’deki internet kullanımı 2019 yılında 16-74 yaş grubundaki bireylerde yüzde75,3 oldu. Bu oran bir önceki yıl yüzde72,9’du.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir