Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Geçtiğimiz hafta meydana gelen Samsung Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 cihazlarda parmak izi okuyucu hatası gelen bir güncelleme ile düzeltildi. Galaxy S10 ve Galaxy Note 10 ailesindeki ultrasonic parmak izi okuyucu teknolojisi, ekrana uygulanan basit ve ucuz ekran koruyucular ile kolayca devre dışı kalabiliyordu. Art niyetli insanların kolayca erişebileceği bu hata yüzünden bankacılık uygulamaları kendilerini erişime kapatmıştı.

Samsung, ultrasonic parmak izi sensörü parmağın 3 boyutlu haritasını silikon ekran koruyucuları sebebiyle yanlış bir şekilde taratıldığını açıklamıştı. Aradan çok zaman geçmeden firma güncelleme yayınlayarak bu hatanın önüne geçti. Bölge bölge dağıtılan bu güncelleme cihazınıza hemen gelmediyse en kısa zamanda geleceği söyleniyor.

Bu güncelleme sonrasında daha öncesinde kaydettiğiniz parmak izleri silineceği için tekrar sisteme taratmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir