Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Google Chat özelliğini kullanmak için yapmanız gerekenler de oldukça kolay. Google Chat, Androidtelefonunuzda SMS ile iletişim kurmanızı sağlayan mesajlaşmauygulaması ile birlikte çalışıyor. Yani başka bir uygulama indirmenize gerek yok. Yapmanız gerekenler ise şöyle: İlk olarak Mesajlar uygulamasına girmelisiniz. Sağ üst köşede bulunan menüden Ayarlar ve ardından da Sohbet Özellikleri sekmesine gidin. Bu bölümde yer alan Şimdi Yükselt seçeneğini tıklayarak Google Chat özelliğini aktif edebilirsiniz. Böylelikle telefon numaranız Google Chat’e kaydedilmiş olur. Bu arada, eski mesajlarınızı da kaybetmezsiniz.

Google, Klasik Hangouts ve Chat uygulamalarını birleştirme çalışmaları kapsamında yapacağı yeni güncellemeleri duyurdu. 3 Aralık’tan itibaren kademeli olarak uygulanmaya başlanacak yeni güncelleme, Hangouts üzerinden yapılan grup görüşmelerini Google Chat’le birleştirecek. Yani kullanıcılar, görüşmelerini Google’ın Chat uygulaması üzerinden yapacaklar ve doğrudan bu uygulamadan yönetebilecekler.

Chat, Hangouts’un tam olarak bire bir ikamesi olmasa da, aslında grup sohbetleri ve dosyalar ve görevler etrafında işbirliği için bir dizi ek özellik ve yeni güvenlik araçları sunuyor.Google Chat, gelen kutusuna gönderme, daha hızlı arama, emoji tepkileri ve önerilen yanıtlar gibi yararlı eklemelerle birlikte doğrudan ve grup mesajlaşma gibi tanıdık Hangouts özelliklerini de içeriyor. 

Duyurulan güncellemeler arasında en önemlisinin, Chat ile Klasik Hangouts arasındaki uyumluluk noktasında olduğunu söyleyebiliriz. Bundan böyle Hangouts kullanıcıları, yaptıkları grup görüşmelerini doğrudan Google Chat uygulaması üzerinden görüntüleyebilecekler. Ayrıca Google yetkilileri, kullanıcıların Klasik Hangouts’tan Google Chat’e geçiş yapmalarına da yardımcı olacaklarının altını çizerken, nihai geçişin 2021’in ilk yarısından itibaren başlayacağını da kaydetti.

Google Chat’in rakipleri arasında Slack ve Microsoft Teams uygulamaları yer alıyor. Sizin bu uygulamalar arasındaki favoriniz hangisi benimle paylaşmak isterseniz sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir