Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

E-ticaret sitelerinin her biri “indirim” yaparak tüketicileri alışveriş çılgınlığına çekiyor. Gerek sosyal medya fenomenleri olsun gerekse TV ve internet reklamcılığıyla gözümüze sokula sokula indirim mi yoksa bindirim mi yapılıyor?

Trendyol, her yıl olduğu gibi 11 Kasım Dünya Bekarlar Günü ve Dünya Alışveriş Günü kapsamında büyük indirim fırsatları sunuyor. 9 – 12 Kasım tarihleri arasında sürpriz indirimler olacak. 9-10-11-12 Kasım tarihlerinde toplam 4 gün, uygun fiyata alışveriş yapma fırsatı sunulacak. Pek çok üründe yüzde 50-60-70-80 hatta 90’e varan indirimler uygulanacak.

Dünya Bekarlar Günü nedir?
Dünya Bekarlar Günü ilk kez 1990 yılında Sevgililer Günü karşıtı bir gün olarak ortaya atılmış ve bekarların kendi günlerini kutlayabilmesi için çıkarılmıştı. Bekarlar Gününün 11/11 olarak belirlenmesinin ise Tarih de dört yalnız 1’den oluşan tarih olması nedeniyle Dünya Bekarlar Günü 11 Kasım tarihinde kutlanıyor.

Çin’de 1990’lı yıllarda üniversite öğrencileri tarafından Sevgililer Günü’ne alternatif olarak başlayan 11 Kasım Bekarlar Günü, 2009 yılından bu yana alışveriş festivaline dönüşmüş durumda. 11.11 Dünya Alışveriş Günü olarak da anılıyor. Türkiye’de de birkaç senedir pek çok alışveriş portalı büyük indirim fırsatları sunuyor.

11.11 Trendyol indirim günleri: Hangi ürünlerde indirim olacak?
Trendyol, birçok ürünü hızlı ve uygun fiyata vatandaşlara sunuyor. 9 – 12 Kasım Trendyol süper indirim günleri kapsamında da yine her çeşit ürünü tüketicilere açıyor.

Trendyol yeni kargo seçeneği için tüketicileri bazı avantajlar da sağlayacak. Bu noktada Trendyol kullanıcıları teslimat noktasından siparişlerini teslim almak istediğinde 20 TL indirim kuponuna sahip olacaklar. Trendyol’un yeni sipariş teslimat noktası seçeneğinde, kargoların müşterilerin adresine ulaşmasından daha hızlı olacak. Kullanıcılar kargolarını teslimat noktasına ulaştığında, istedikleri gün ve saatte teslim alma seçeneğini de sahip olacaklar. 

Trendyol’un teslimat noktası seçeneği hakkında Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar bazı açıklamalarda bulundu. Acar: “81 ilde 2500’e yakın teslimat noktasına ulaştık. Yıl sonunda bu sayıyı 5000’e çıkaracağız. Türkiye’nin dört bir yanında daha fazla teslimat noktası için çalışmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Amazon Türkiye, 9, 10, 11 Kasım tarihleri boyunca 100’lerce üründe geçerli fırsat haftası planlıyor. Şahane İndirim Günleri olarak adlandırılacak etkinlikte ilk indirimler geldi.

Kasım ve Aralık ayı süresince Eticaret sitelerinde önemli indirim fırsatları karşımıza çıkacak. Black Friday, Cyber Monday, Singles Day gibi global ölçekte alışveriş çılgınlığına dönüşen indirim günleri ülkemizde de özellikle eticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte ön plana gelmeye başladı. Amazon Türkiye de 9 – 10 – 11 Kasım tarihlerinde geçerli 3 gün sürecek bir indirim dönemini hayata geçiriyor.

Son olarak Ticaret Bakanlığı satıcıları ve tüketicileri bu günlerde uyardı. Hem satıcılar müşterilere ürünleri hasarsız, stok sorunu olmadan ulaştırabilmesi istendi. Hem de müşterilerin alışveriş yaparken cayma haklarını ne şartlarda kullanabilecekleri ve 3D ödeme seçeneğini kullanmalarını tavsiye ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir