Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Türkiye’nin lider şirketleri, teknoloji devleri, yerli ve yabancı uzmanlar, akademisyenler ve girişimlerin katılacağı, Türkiye’nin en kapsamlı online Yapay Zeka etkinliği TR AI Week 19- 23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin düzenlediği TR AI Week’teki geleceği şekillendiren güncel teknolojilerin konu edildiği sunumlar, paneller ve birbirinden farklı eğitimler hakkındaki ayrıntılı bilgiye turkiye.ai/traiweek adresinden ulaşabilirsiniz.
Yapay zeka teknolojilerinin sağladığı avantajların bilinirliğinin yaygınlaşmasını ve yapay zeka ekosistemini oluşturan farklı paydaşları katma değer oluşturabilecek bir platformda bir araya getirmeyi hedefleyen bu etkinliğe Eczacıbaşı Holding, SabancıDx, Koç Sistem, Türkiye İş Bankası, SAS Türkiye ve Orta Asya, CBOT, Yapı Kredi Teknoloji, Microsoft, Inted, Google Cloud, McDonalds, Onicorn, Glasshouse, LC Waikiki, AWS, Boğaziçi Üniversitesi, Schneider Electric gibi Türkiye ve Dünya’nın önde gelen şirketlerinden, sivil toplum kuruluşlarından, üniversitelerinden ve girişimlerden konuşmacılar katılacak.
TR AI WEEK NEYİ HEDEFLİYOR?
Yapay zekanın giderek artan etkisi hem günlük hayatımızda hem de iş dünyasında her geçen gün daha fazla hissedilir hale geldi. Yarattığı katma değer ve rekabet avantajı yapay zekanın tüm sektörler için önemli bir gündem haline geldi. Bu bağlamda, yapay zeka teknolojilerinin sağladığı avantajların bilinirliğinin yaygınlaşmasını ve yapay zeka ekosistemini oluşturan farklı paydaşları katma değer oluşturabilecek bir platformda bir araya getirmeyi hedefliyoruz.
TR AI WEEK’E KİMLER KATILMALI?
Yapay zeka alanında çalışan, yapay zekanın sektörel uygulamaları, başarı ve başarısızlık hikayeleri hakkında soruları olan, yaptığı işlere yapay zeka ile nasıl bir değer katabileceğini merak eden profesyoneller ile yapay zeka konusunun hem teknolojik hem de sosyal izdüşümleri ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen, tecrübe paylaşımlarından faydalanmak isteyen herkes katılmalıdır.
TR AI Week kapsamında yapılan tüm sunum, panel ve eğitimler online olarak gerçekleştirilecek. “Kayıt Ol” kısmından kaydınızı yaptırıp, katılmak istediğiniz oturumları “Program” bölümünden seçip takviminize ekleyebilir www.turkiye.ai/traiweek üzerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.
TR AI Week’teki Eğitimler
TR AI Week’te AWS, Microsoft, Google ve Analythinx’in çeşitli eğitimleri yer alacak. (Not: Bazı eğitimler kontenjanla sınırlıdır.)
Amazon Web Services (Eğitim)
TR AI Week kapsamında, Amazon Web Services (AWS) “Machine Learning on Amazon: Build, Train, Tune, Deploy ML Projects at Scale” başlıklı “Makine Öğrenimi” eğitimini gerçekleştirecek. Eğitimde, Amazon Sagemaker Studio’nun nasıl çalıştığı uygulamalı olarak katılımcılarla paylaşılacak. Bu fırsatı kaçırmamak için hemen kayıt olun. AWS’den Ödüllü Yarışma (Kontenjanlıdır)
Google Cloud
TR AI Week kapsamında, Google “Machine Learning with Google Cloud AI Platform” başlıklı eğitimini düzenleyecek. Bu eğitimde katılımcılara Google Cloud AI Platform servisleri kullanarak Tensorflow ve BigQuery ML ile nasıl ML modelleri geliştirip, deploy edip, tahminleme yapılması uygulamalı olarak gösterilecek.
Microsoft
TR AI Week kapsamında, Microsoft’un düzenlediği “Yapay Zeka Servislerine Genel Bakış” eğitiminde Microsoft Bilişsel servisleri, Microsoft Bot Framework ve Azure Machine Learning hizmeti gibi birçok konu incelenecek. Veri ve yapay zeka konusunda ilgisi olan herkesin katılabileceği eğimi kaçırmamak için hemen kayıt olun.
Analythinx
TR AI Week kapsamında veri bilimini ve veri mühendisliğini yeniden tanımlayan, yeni nesil platform Dataiku’da AutoML ile hızlı ve kolay bir şekilde model geliştirmeyi deneyimleyen bir eğitimi katılımcılarla paylaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir