Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Instagram, Twitter’da paylaştığı bir gönderi ile yeni bir güncelleme yayınladığını duyurdu. Bu güncelleme Instagram’ın kuruluşunun 10. yılıyla ilgiliydi ve beraberinde getirdiği bazı yenilikler ve sürprizlerde var.

  • Hikaye Haritası

Instagram’ın yayına aldığı “Hikayeler Haritası” isimli yeni özelliği, yine snapchatten alınan Snap Map’e benziyor. Fakat Snap Map gibi anlık bir lokasyon verisi paylaşmak yerine, kullanıcıların son 3 yıl boyunca nerelerden Hikaye yayınladığını bir takvim ve bir harita üzerinde gösteriyor.

  • Yeni İkon Paketi

Güncelleme ile birlikte Instagram’ın uygulama ikonlarına kişiselleştirme özelliği getirdiğini de belirtelim. Bundan böyle iOS ve Android kulllanıcıları, sunulan farklı ikon tasarımı seçenklerinden faydalanabilecek. Instagram logosunun gradyan görünümü turuncu, sarı, yeşil ve mor renklerle buluşurken, daha sade bir tasarım isteyenler siyah, beyaz renkleri tercih edebilecek. Ayrıca sunulan klasik logo seçeneklerinde Instagram’ın eski logosu da yer alacak.

  • IGTV Alışveriş Özelliği

IGTV ilk başlarda Youtube’a rakip olacak falan dense de kimseyi buna ikna edememişlerdi. Rakip olur mu bilmem ama IGTV’ye ve Reels videolara gelen Alışveriş özelliği sayesinde Influencerlar daha fazla trendyol reklamı yapabilecek.

  • Yorum Gizleme

Yorum gizleme özelliği Geçen yıl Twitter’da da yayına alınan bir özellikti, Instagramda ise daha önce şikayet edilen yorumlarla benzerlik gösteren yorumlar algoritma sayesinde otomatik olarak gizlenecekmiş. Yalnız şunuda belirteyim yorumlar platformdan tamamen kaldırılmayacak. Bu yorumlara erişmek isteyen kullanıcılar, Gizlenen Yorumları Göster seçeneği üzerinden yorumları görebilecek.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir