Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Amazon ilk başlarda kitapçı olarak hayat başlasa da şu son dönemde hizmetlerini arttırdı.Bilinmeyen arkaplanda yürütülen ve dünyayı kaplayan bilgi işlem ağı var. 
Amazon Web Servisleri (AWS), 2006 yılında kurulmuş olup, bulut bilişim ve depolama hizmetlerini sunan, 1 milyondan fazla müşterisi olan ve Microsoft Azure ve Google Cloud Platform gibi 
Bulut bilişim (cloud computing), bilgisayarlar ve diğer cihazlar için, istendiği zaman kullanılabilen ve kullanıcılar arasında paylaşılan bilgisayar kaynakları sağlayan, internet tabanlı bilişim hizmetlerinin genel adıdır. Kullanıcıların internet olan her yerden erişim sağlayabildikleri sistemin genel adıdır.
ve bu buluta sahip olunca oyun servisinide oraya eklememek hataydı. Hazır olan ağa bu sistemi kurucaklarmış.
Büyük oyun firmalarıyla iletişim halindelermiş, oyun kütüphanesi açısından önemli bir adım.Önlerinde Google Stadia gibi bir başarısızlık örneği de var, öte yandan GeForce Now gibi övgüyle anılan bir serviste var bakalım ilerde bekleyip görücez neler oluyor.
Aylık 5,99 dolarlık fiyat politikasıyla karşımıza çıkan hizmet, oyunculara aynı anda iki ayrı cihazda 4K / 60 FPS’de oynama imkanı tanıyor.
Döviz fiyatları arttıkça insanlar güçlü sistemleri alamaz oldular. Streaming platformlarının artmasıyla bu büyük ve kaliteli oyunlara herkesin ulaşacağını düşünüyorum. Ama eldeki mevcut cihazların ne kadar güçlü olacağı da malum. Bu konuşma böyle giderse bi çıkmaza doğru sürüklenecek en iyisi para mevzusunu burda kapatalım 🙂
Alexa desteğine sahip Luna Controller ismiyle çıkış yapacak oyun kumandasının tasarımı aynı Xbox kontrolcüsüne benziyor. Google Stadia’da öyledi ama abi neden? Bak sonun Google Stadia gibi olur yapma böyle..
Türkiye’den uzakta kaldığımız için uzaktan takip ediyoruz sadece. Kısaca coğrafya kaderdir diyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir