Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Teknolog baba podcastten herkese günaydın, ben Sefa. Güzel bir cuma günü diliyorum herkese, bu hafta benim için çok hızlı geçti sizi bilemem 🙂 şimdiden keyifli haftasonları dilerim. Gelelim bu haftanın son bölümüne, yine iki ürün önerisinde buluncam. Birisi webcam diğeri de internet bağlantınız için menzil genişletici.

Lafı fazla uzatmadan Menzil genişleticiden başlayalım, nedir menzil genişletici? Var olan wifi ağını alıp kendisi tekrar yayınlıyor. TP-Link RE305 Wi-Fi menzil genişletici sınıfının en çok tercih edilen ürünü. Türkçe arayüzü sayesinde kolayca kurulum yapabiliyorsunuz. İki anten ile minimal bir yapıya sahip. Yalnız bitişik priz kullanımında uzunlamasına denk gelirse iki prizi birden kapatıyor. Buna çözüm olarak uzatmalı prize takıp dilediğiniz yere konumlandırabilirsiniz. Son dönemdeki modem ve bunun gibi ürünlerde cihaz engelleme yani istediğiniz cihazın internetinize girmesine veya girmemesine izin veriyorsunuz. Menzil genişleticinin birde mobil uygulaması mevcut adı Tether. Uygulamayı ios veya android cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Cihazı fişe takıp, mobil uygulaması üzerinden kolayca kurulum yapabiliyorsunuz bunu şimdi burada anlatmam biraz kafa karışıklığına sebep olabilir. Youtube’a bununla ilgili bir sürü video var zorlancanızı pek düşünmüyorum. Fiyat konusuna gelecek olursak yine hepsiburada’daki fiyatı baz aldım ve ücreti 300 lira civarında kesin bi fiyat veremiyorum çünkü sabah baktığım bir ürün öğleden sonra 200 lira gibi bir zam alarak fiyatı artmıştı siz bu bölümü ne zaman dinlersin bilemem o zaman ki fiyat da şu anki fiyat olmayabilir.

Bu cihazı sadece uzaktan eğitim esnasında değil gündelik yaşantınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Elbette bu ürünün de muadilleri ve daha uygun fiyatlıları var ama ben yıllardır TP-Link modem ve rooterları kullandığım için gönül rahatlığıyla öneriyorum.

Geçen gün fark ettim ki notebook ve tablet önerisi yaptığım bölümlerde hiç harici kameraya ihtiyaç yokmuş gibi bi fikre kapıldım oysaki bu dönemde çok sorulan bir araç daha var webcamler. Notebook tablet ve hatta telefonların ön kamerasından sonra iyice unutulmaya yüz tutmuşken bu uzaktan eğitimin olduğu dönemde tekrar küllerinden doğan bir anka kuşu gibi girdi hayatımıza. Masaüstü bilgisayarları olanlar için Logitech C310 HD Webcam modelini öneriyorum. Neler bu webcami öneriyorum kısmına gelecek olursak, güvenilir ve kaliteli bir marka olduğu için ve kullanımı basit ve uzun ömürlü olduğuna inandığım bir ürün.
USB girişini bilgisayarınıza bağladıktan sonra hemen aktif oluyor. Tam kurulum için logitech’in web sitesine girip destek menüsünde bulunan yüklemelerde C310 model webcami bulup indirmeler kısmından bilgisayarınızın işletim sistemi hangisi ise onu seçip kurulum dosyasını indirip kurulumu yapabilirsiniz.

Zoom toplantıları veya uzaktan eğitimde çocuğunuz rahatlıkla kullanabilir, son olarak fiyatı 375 lira civarında hepsiburada’dan satın alabilirsiniz.

Yarın haftasonu benden izni kaptınız, ama önümüzdeki hafta apple event ile olan gelişmelerden derlediğim podcastlerle ve daha fazlasıyla tüm podcast platformlarından ulaşabileceksiniz.

Bu ve önceki bölümleri Spotify, apple podcast ve google podcast üzerinden dinleyebilirsiniz. Üstelik Google Podcast’ten abone olursanız yeni bölümlerden anında haberdar olabilirsiniz. Youtube kanalına abone olun der gibi oldu idare edin artık 😀 sağlıcakla kalın Pazartesi sabahı görüşürüz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir