Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Teknolog baba podcast’ten herkese merhaba ben Sefa, bugünkü podcastin konusu hem günlük yaşantınızda hem de uzaktan eğitimde kullanabileceğiniz kulaklıklardan iki tanesini önericem. Uzaktan eğitim ve uzaktan çalışma ekipmanları öneri listemde sona yaklaşıyoruz. Yarınki bölüm ile beraber bu hafta sizler için seçtiğim ekipman önerilerini bitirmiş olacağız.

Kulaklık seçimi her insan için aynı değildir, fakat fiyat performans odaklı seçeneklerin çoğalmasıyla geniş bir ürün yelpazesi bizleri karşılıyor. Listemde yine iki farklı markadan çok satanlar listesinde olan ürünlerden ilki JBL T500 modeli. Bu kulaklığın bir de kablosuz yani bluetooth’lu modeli bulunuyor. Çocuklar yeterince radyasyona maruz kaldığı bu zamanlarda kablolu kulaklık seçmek sağlıkları açısından daha faydalı olur diye düşündüm.

JBL T500 modeli kulaküstü olarak adlandırılan çeşitlerden birisi ve 148 gr gibi bir ağırlığa sahip, oldukça hafif bu sayede kafanızda durduğunda ağırlık yapmaz. Kablolu bir kulaklık olduğunu belirtmiştim ve kablo uzunluğu 1 metre 20 santim. Kablo uzunluğu ideal diyebileceğim cinsten çünkü kablo ne kadar uzarsa birbirine dolanması ve karmaşa bir o kadar çok olur. Kulaklığın iç taraflarında sağ ve sol olarak yazılması güzel bir detay olmuş çünkü bazen karışabiliyor.

Malzeme kalitesi benden iyi puan alıyor. Plastik bir malzeme kullanılmış ve parmak izi tutmuyor. Aynı zamanda kulak pedleri ve kafa bandındaki pedler de çok yumuşak pofuduk süngerden yapılmış ve kulak üstünde gayet iyi hissiyat veriyor. Kablo kalitesi iyi fakat biraz ince gelebilir olası kazara kopma durumları için bana pek güven vermiyor yine de dikkatli kullanmakta fayda var.

Ses kalitesine gelecek olursak dinleme alışkanlıklarınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir niketim uzaktan eğitim için kullanacaksanız işinizi görür diyebilirim.

Kulaklığın hepsiburada’daki fiyatı 200 lira civarı

Diğer bölümlerde olduğu gibi bu bölümde de alternatif olarak başka bir ürün daha öneriyorum. Philips marka SHL3075 modeli, bu da mikrofonlu ve kulaküstü bir model. Bu modelin de JBL ile ortak yönlerinden birisi olan Bass özelliğiyle öne çıkıyor.

Dışarıya ses çıkarmayan özel yapısıyla sessiz ortamlarda dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Ağırlığı 132 gr ve JBL kulaklıktan da hafif bu sayede kulaklığın varlığını unutabilirsiniz. Kablo uzunluğu 1 metre 20 santim, kablo yapısı beni JBL’e göre tatmin etti diyebilirim. Her iki kulaklığında ortak yönlerinden bir diğeri, tek kulaktan kablo çıkıyor ve bu sayede kablo karmaşasının önüne geçebiliyor.

Ergonamik yapısı sayesinde kaba bir görüntü oluşturmuyor, mikrofon kalitesine gelecek olursak zoom toplantılarında veya online derslerde karşı tarafa sesiniz net iletiliyor. Fakat konuşma esnasında mikrofonu ağzınıza biraz daha yakınlaştırmanız olası aksamaların önüne geçecektir diye düşünüyorum.

Bu bölüm kulaklık önerisi olduğu için ben ne kadar kendi hissiyatımdan bahsetsem de son kullanıcı yine siz olacaksınız ve bu etkileri belki siz yaşamayacaksınız. Orası tamamen kendi kişisel kullanımınıza ve alışkanlıklarınıza kalmış bir durum. Bu ürünün de fiyatı hepsiburada’da yaklaşık 200 lira civarı.

Elbette daha pahalı ve daha kaliteli cihazlar var bu sadece başlangıç kiti gibi görünebilir. Önerdiğim bu kulaklıklar kullanım alanları aşırı hassasiyet gerektirmeyen durumlar olduğu gibi yani nedir onlar gamer’sınızdır oyun esnasında ses kasmanız gerekir daha iyi hoparlör sürücüleri olan oyuncu kulaklıkları performansına gerek duymayacağınız alanlarda kullanıma uygun ama kesinlikle kötülemiyorum sadece herkesin daha ulaşılabilir ürünlere alternatif bulmaya çalışıyorum.

Son söyleyeceklerim de bunlardı bu bölümünde sonuna geldik yarın görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir