Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Teknolog Baba Podcast’in 2. sezonundan merhaba,

Son yayının üzerinden epey bir zaman geçtikten sonra tekrar mikrofon karşısında ve kulaklarınızdayım. Bu geçen sürede neler yaşandı neler pehh şimdi onlara girersek çıkamayız işin içinden. Kendimle olan bölümünden bahsedeyim ve yeni bölümü biraz olsun şekillendirmiş olalım.

Büyük bir hevesle başladığım ve epey uğraşlarla video içerikler ürettiğim Youtube kanalıma yeni videolar atmamaya karar verdim, ilk öncesinde yorum yapmayı devre dışı bırakmıştım ondan bir hafta sonra kanaldaki bütün videoları gizliye aldım ve sadece kanal ismi ile devam ediyor. Podcast bölümlerini youtube kanalına yükle diyenler oldu zamanında onu bir iki bölümü Audio Spectrum efekti ile denemiştim ama o da uzun uğraşlar sonucu pek rağbet görmeyince bu kadar emeğin karşılığı bu mu olacak deyip bıraktım.

Youtube gibi bir girdabın içinden sıyrılmak ve podcast mecrasında var olabilmek için micro podcastler hazırlamayı düşünüyorum. Buna ilham olarak podfresh’i verebilirim. Günlük haber bültenlerine aboneyim, bülten başladıktan sonra podcast olarak günlük nasıl yapılır diye düşündüm ve daha sonrasında onlar bu işe girişince bende bi cesaretlendim ama bu cesaret hemen yerini o meşhur boşvermişliğime bıraktı. Bu kez başaracaktım ama bir kaç deneme ile belki önümüzdeki günlerde yapabilirim diye ümit ediyorum.

Bu micro podcast’i günlük yapabilirsem günlük tutmak gibi bir tecrübe olacak benim içinde hem belki en az bir yıl daha devam edecek olan teknologbaba.com isimli web sitemde hem podcastlere hemde içeriklere ulaşabilirsiniz. Ama ilk önce instagram hesabımı herkese açık yapmam lazım, çünkü Teknolog Baba Podcast geri döndü şöyle siz görmeseniz de zafer işareti de yapayım 😀

Son olarak bu günlük podcast işine bir isim versek mi yoksa TBP iyi mi?

Hadi kalın sağlıcakla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir