Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Microsoft, Ekim ayı başında tanıttığı katlanabilir telefonu Surface Duo için neden Windows 10 Mobile işletim sistemi yerine Android işletim sistemi kullanıldığını itiraf etti.

Microsoft’un Cihazlar bölümünün ürün müdürü Panos Panay , firmanın Surface Duo ‘da Android işletim sistemini kullanmasının nedenini “ bu ürün için en iyi işletim sistemi, Android ” diyerek açıkladı.

Yazılım devi Microsoft, bu adım ile Google’ın işletim sistemi Android’in daha iyi olduğunu bir kez daha itiraf etmiş oldu. Öte yandan Android’in en popüler işletim sistemi olması ve Microsoft’un geçmişte deyim yerindeyse elinde patladığı, Windows 10 Mobile için daha fazla maceraya kalkışmayışı geçmişten ders alındığının örneğidir.

Panay sözlerine şöyle devam etti: “müşteriler neredeyse, onlarla orada buluşmak istiyoruz… ve onlar, Android’deler.” Potansiyel müşteriler Android kullanıyorsa, buna rakip olacak bir işletim sistemini sıfırdan geliştirip, çok büyük bir çabaya girişmek, artık Microsoft’a çekici görünmüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir