Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Facebook, Twitter ya da YouTube gibi popüler uygulamalarda karşılaştığımız gece modu ya da karanlık mod özelliği artık işletim sistemlerinde dahili olarak yer buluyor. Android 10 ile geniş bir kapsama yayılan karanlık mod, iOS 13 ile iPhone ve iPad’lerde de varsayılan olarak kullanılabiliyor.

Karanlık modu aktif etmek için Ayarlar / Ekran ve Parlaklık / Koyu seçeneğini onaylamak yeterli. Hatta burada otomatik seçeneğini işaretlediğinizde gün ışığına bağlı olarak karanlık modun otomatik açılmasını ya da kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Karanlık mod özelliğine hızlıca erişebilmek için simgeyi Kontrol Merkezi’ne eklemekte yarar var. Bunun için Ayarlar / Kontrol Merkezi üzerinden Kontrol Merkezi’ni Özelleştir düğmesine tıklayın. Daha sonrasında Koyu Tema / Karanlık Mod seçeneği üzerindeki + simgesine tıklayın. Ardından yerleşimi düzenlemek için sağ üstteki simgelerle tutup sürüklemeyi deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir