iOS 13 İle Gelen Düşük Veri Modu Nasıl Aktif Edilir?

Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

iPhone 11 ailesinin çıkışıyla aktif edilen iOS 13, Düşük Veri Modu adındaki bu özelliği nasıl aktif edileceğine bakacağız.

iOS 13 İle Gelen Düşük Veri Modu Nasıl Aktif Edilir?
iOS 13 İle Gelen Düşük Veri Modu Nasıl Aktif Edilir?

iOS 13 Düşük Veri Modu Nasıl Aktif Edilir?

Düşük Veri Modu, sayesinde uygulamaların arka planda kullandığı veriler sınırlandırılabiliyor. Üstelik bu mod hem hücresel hem de Wi-Fi ağı için yapılabiliyor. Düşük Veri Modu aktif edildiğinde cihazınız fotoğrafları iCloud’a yedekleme ve otomatik güncelleme yükleme gibi bazı etkinlikleri yapmayı durduruyor. Normalde veri kullanan rutin arka plan görevlerini kapatan yeni bir özellik. Yani bu sebeple yedekleme işlemleri, güncelleme indirmeleri ve App Store’daki otomatik video oynatma seçenekleri kısıtlanıyor. Üstelik iPhone ya da iPad’ler bu düşük bant genişliği sebebiyle müzik ve videolarda da kaliteyi düşürüyor.

Aktif etmek için Ayarlar / Hücresel / Seçenekler yolunu izleyebilirsiniz.

Wi-Fi için de benzer durum söz konusu. Burada da yine Wi-Fi üzerinden ağ isminin yanındaki bilgi düğmesine tıklayıp Düşük Veri Modu aktif edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir