Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Instagram kullanırken zayıflama ürünleri ve estetik ameliyat reklamları sık sık karşımıza çıkıyor. Instagram, bu tarz reklamların sayılarının artmasına yönelik olarak kısıtlama kararı aldı. Sosyal medya platformunun duyurduğu kadarıyla Facebook ve Instagram, diyet ürünleri ve estetik ameliyatlarla ilgili gönderilerde yaş sınırı uygulayacak. Hatta kimi zaman bu reklamları platformdan tamamen kaldırabilecek.

Diyet ve zayıflama ürünleri ile estetik ameliyatların reklamları kullanıcıları almaya yönelik teşvik ediyorsa ve fiyat bilgisi içeriyorsa 18 yaşın altındaki kişiler bu gönderileri göremeyecekler. Ayrıca bu gönderiler mucizevi etki yarattıklarını iddia ediyorlar ve indirim kodu barındırıyorlarsa Instagram bu tarz gönderileri silecek.

Daha önce yapılan pek çok çalışma, sosyal medyanın özellikle ergenlik çağındaki gençleri depresyona sürüklediğini ve yeme bozukluklarına neden olduğunu ortaya çıkardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir