Instagram Takip Sekmesini Kaldırdı

Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Instagram son zamanlarda yaptığı değişiklik güncellemeleriyle gündemde, daha öncesinde karanlık mod ile gündemi meşgul eden şirket bu sıralar uygulama içi tasarım değişikliklerine gitmeye başladı. Takip sekmesi, arkadaşlarınızın neleri beğendiğini, nelere yorum yaptığını ve hangi hesapları takip ettiğini gösteriyor. Özellikle meraklı kullanıcıların epey hoşuna giden bu özellik kaldırıldı.

Son güncelleme ile, içinde “Takip” ve “Sen” sekmelerini barındıran aktivite kaynakları içinde sadece sizin aktivitelerinizi gösteren “Sen” bölümü kaldı.

Instagram Takip Sekmesini Kaldırdı
Instagram Takip Sekmesini Kaldırdı

Peki neden kaldırıldı?

Instagram’ın ürün yöneticisi Vishal Shah, sekmenin basitlik için kaldırılacağını, çoğu kişinin varolduğundan haberdar olmadığı bir özelliğin gideceğini kaydetti. Shah, BuzzFeed News’e, “İnsanlar her zaman, faaliyetlerinin su yüzüne çıktığını bilmiyorlardı. Öyleyse, inşa edilen kullanım amacına hizmet etmeyen bir kullanım var, ama aynı zamanda bu durum insanların etkinlikleri ortaya çıktığında şaşırmasına neden oluyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir