Instagram’a “Takip” Sekmesinden Sonra Yeni Özellik Geldi

Instagram’a “Takip” Sekmesinden Sonra Yeni Özellik Geldi

24 Ekim 2019 0

Instagram, takip sekmesini kaldırdıktan sonra başkaların profillerinde gizlice dolaşanlara (stalk) bir darbe daha indiriyor.

Instagram platformu daha kullanışlı hale getirme adına güncellemeler ile iyileştirmeler bazı zamanlarda ise bazı kullanıcıların canını sıkan yeniliklerle geliyor. Takip sekmesinin etkisi hala azalmamışken şimdiki özellik ise, kullanıcılar yanlışlıkla beğeni atmamak için çoğu zaman herkese açık profilleri tarayıcı üzerinden görüntülüyor. Bu sayede fotoğraflara bakarken mobildeki “el kayması” olmuyor ve risksiz bir şekilde profil görüntülenebiliyor.

Yeni güncellemeyle beraber ister bilgisayarınızda ister telefonunuzda tarayıcı üzerinde profil görüntülüyorsanız uygulama artık hesabınıza girmenizi istiyor. Önce herkese açık bazı gönderiler listeleniyor. Ancak listede aşağı doğru inip birkaç gönderiyi geçince Instagram uygulamaya giriş yapmanızı istiyor ve gönderileri görüntüleyemiyorsunuz.

Facebook tarafından yapılan açıklamada “Platforma giriş yapmadıysanız herkese açık profillerin sadece bir kısmını görebiliyorsunuz. Daha sonra giriş yapmanız isteniyor. Bu değişimin sebebi insanların Instagram’da yayınlanan fotoğrafları görmesine yardımcı olurken onları Instagram’ın sunabileceği en iyi deneyime yönlendirmek.” diyor. Bu yöntem platformda açılan sahte hesapların sayısını artıracak gibi görünüyor.