Instagram Android Cihazlarda Karanlık Moda Kavuştu!

Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Karanlık modun her geçen gün daha popüler hâle geldiği dünyamızda sosyal medya uygulamalarının bu trendden uzak kalması oldukça düşük bir ihtimal. Bunun ilk üyelerinden olma şerefine erişen Instagram, yeni sürümünde AMOLED’lerde pil tasarrufu sağlayacak tam siyahların yoğunlukta olduğu karanlık modu sundu.

Tabii ki arayüzün her yerinde mükemmel şekilde karanlık olmayan tema, çoğunda gayet iyi çalışıyor. Şimdilik alpha sürüme sunulan karanlık mod, yazının sonundaki linkten kurulabilir. Fotoğraflara tabii ki bir düzenleme yapmayan bu karanlık tema, siyahtan griye geçişlerde gayet başarılı ve göz hareketleri sırasında rahatsızlığı engellemek için iyi çalışılmış.Şimdiki sürümde ayarlar içerisinde karanlık moda geçiş için herhangi bir seçenek bulunmuyor. Karanlık modu bildirim panelinden aktif ettiğiniz zaman diğer uygulamalar gibi instagram’da otomatik olarak karanlık moda kavuşuyor. Facebook daha önce Messenger için karanlık modu kullanıcılara sunmuştu ve şu sıralar ana uygulama ile WhatsApp için testler sürüyor. Sonunda Instagram’ın da karanlık moda kavuşuyor oluşu, kullanıcılarını sevindirecektir.

Instagram karanlık mod apk indir

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir