Podfresh ile tanışması da MedyaPod zamanlarına dayanıyor. Mayıs 2020 eğitimine katılıp Podcast üretim sürecine profesyonel destek aldı. Daha sonrasında Podfresh’in yayıncı başvuruları formunu doldurdu ama “gönder” tuşuna bir türlü eli gitmedi. Hali hazırda Podnet Dijital çatısı altında dört yayıncıya Podcast Hosting desteği sağlıyorlardı. Bu kararını biraz ertelemeye aldı, ilerleyen süreçte tek başına sürdürdüğü Teknolog Baba Podcast istikrarlı ve halen devam eden micro podcast projesi Podfresh’in dikkatini çekmiş olacak ki, bir davet aldı.

Biyografi

Teknolog Baba Kimdir?

Gerçek adı Sefa Özdemir, 1991 İstanbul doğumlu. İnternet ve teknolojiye merakı çocuk yaşlarda başlayıp, internet sitesi ve web tasarıma okul yıllarında başladı.

Çeşitli forum siteleri tasarladıktan sonra WordPress ile tanıştı. 2007 Yılında ilk WordPress tabanlı internet sitesini geliştirdi. Daha sonrasında freelancer olarak çeşitli firmalara danışmanlık yaptı.

Kısa süreli Youtube macerasından sonra Podcast’te merak saldı. Her konuda podcast içeriği tükettikten sonra teknoloji alanında kemik kitleye alternatif nasıl üreterim düşüncesiyle, Teknolog Baba Podcast’e başladı. 2020 Pandemi sürecine denk gelen bu kısımda haftalık yayınlarla teknoloji gündeminden ve gelişmelerden derlediği bölümler yayınlamaya başladı.

Yakın arkadaşının desteğiyle yerel bir Podcast Hosting geliştirdikten sonra yayınlarını kendi Hosting’lerinde barındırdılar. Pandemi sürecinin etkilerinin azalmasıyla ve yaz aylarının gelmesiyle yeni normal hayatta Podcast üretmekte zorluk yaşasa da Eylül 2020 itibariyle hafta içi her gün sabah saatlerinde micro Podcastlerle hap bilgi diye tabir edilen bölümlerden oluşan yayınına devam ediyor.

Yaz aylarında başvuru yapmaktan son anda vazgeçen ve kendini geliştirmeyi bu istikrarı yakalamayı tercih etmesi ve acele etmemesi verdiği en doğru karardı.

Şimdi Podfresh bünyesinde yayıncı olarak podcast üretmeye her zaman olduğu ve olacağı gibi devam ediyor üstelik tüm podcast platformlarında, keyifli dinlemeler.

Sefa Özdemir nam-ı değer Teknolog Baba 

Ekim 2020