Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Google drone ile kargo taşımacılığı yaptığı hizmeti Wing, ABD’nin Virginia eyaletinde hizmete başladı. FedEx ve Walgreens ile yapılan ortalık anlaşmasında müşterilere ilaç ve atıştırmalık teslimatı gibi siparişleri ulaştıracak.

Şimdilik kısıtlı bir bölgede başlayan bu hizmeti kullanabilmek için Wing uygulamasında girerek sipariş veriyorsunuz ve yukarıda bahsettiğimiz FedEx ve Walgreens ortaklığı sayesinde siparişiniz geliyor. Ürün ağı açısından sadece ilaç ve atıştırmalık gibi çeşitlerle sınırlı.

Wing’e ait drone’un altında bir ip ve kanca sistemi bulunuyor. Böylece drone yere iniş yapmadan kargoyu teslim alıp müşteriye bırakabiliyor. Christiansburg şehrinde başlayan hizmet, dakikalar içerisinde teslimat garantisi veriyor. Ayrıca şimdilik herhangi bir teslimat ücreti de alınmıyor.

Avustralya ve Finlandiya’da Wing‘in testleri yapılmıştı. Şimdi de ABD’nin ilk drone ile teslimat firması olarak kendisini tanımladı. Başta Amazon olmak üzere birçok firma drone ile teslimat konusunda çalışmalarını yürütüyor.

Wing tarafından hazırlanan bu tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir