Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Facebook‘ta yalan haberlerin önüne geçmek için Facebook Haberler sekmesini bu ay içinde kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor. Şirketin kurucusu Mark Zuckerberg bu yılın başlarında “Kullanıcıların haberlere daha güvenilir bir şekilde ulaşması ve dünya genelindeki gazetecilerin önemli çalışmalarına yardımcı olarak çözümler üretmek benim için önemli” ifadesini kullanmıştı.

Facebook kullanıcılarının en büyük sorunu “Haber Kaynağı” sekmesinde yani ana sayfada gönderilerin sıklığından doğru habere ulaşma konusunda zorluk çekiyor. Bu haberlerin teyidi alınmaması da ayrı bir sorunu beraberinde getiriyor.

Birçok insan Facebook’ta yayınlanan haberlere doğrudan inanıyor, şirket bu bilgi kirliliğinin önüne geçmek için Haber sekmesini hayata geçiriyor. Haber sekmesinin işleyişi Google Haberler gibi onayı alınan kaynakların haberleri görüntülenecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir