Elon Musk'tan Gelişmiş Yapay Zeka Uyarısı

Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Milyarder girişimci Elon Musk gelişmiş yapay zeka konusunda bir tweet attı. Musk, gelişmiş yapay zekanın sosyal medyayı manipüle etmek için kullanılabileceğini ve anonim bot sürülerinin hızla geliştiğine dikkat çekti.

Elon Musk’tan Gelişmiş Yapay Zeka Uyarısı

Ünlü girişimcinin gelişmiş yapay zeka ve anonim bot sürüleri konusunda uyarıda bulunurken tam olarak neyi kastettiği ise anlaşılamadı. Tahminler ise Musk’ın paylaşımından birkaç saat önce yayınlanan ve en az 70 ülkenin sosyal medyayı dezenformasyon yaymak için nasıl kullandığını ayrıntılarıyla açıklayan New York Times haberi ile ilgili olabileceği yönünde. Bot konusunun ise sosyal medyadaki sayısız sahte bot hesaplar ve kendisini taklit edenler olabileceği söyleniyor.

Elon Musk’ın yapay zeka tehlikesi ile ilgili daha önce de açıklamaları olmuştu. Örneğin, 2018 yılında yapay zekanın insanlığın hiçbir zaman kaçamayacağı ölümsüz bir diktatör olabileceği gibi çarpıcı bir açıklamada bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir