Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Popüler yabancı dil öğrenme ve geliştirme uygulaması olan Duolingo, web sitesinde açık olan interaktif kısa hikâyeler özelliğini iPhone‘lara getirmeye başladı.

Okuma ve dinleme becerilerine yoğunlaşan ve bunun için hazırlanan 100’den fazla yabancı dilde seslendirilmiş kısa hikayelerin ilk durağı iPhone’lar olacak. Duolingo’nun iPhone uygulamasına sahip kullanıcılar yeni bir güncellemeyle, hikayeler modunu kullanmaya başlayabilecekler.

Tek parça veya çoklu parçalar halinde olacak olan hikâyeler, biyografiden Çizmeli Kedi gibi çocuklarında dikkatini çekebilecek klasiklerin derlemelerine kadar geniş bir yelpazeye sahip olacak. Uygulama, takip edilen etkinliklerde sizden çeviri yapmanızı ya da cümle tamamlamanızı isteyerek alıştırma yapmaya olanak sağlıyor. Doğru her cevap için deneyim puanı kazanmaya devam ediyorsunuz.

Yeni bir eklenti olmasından dolayı Hikâyeler özelliği İngilizce dilini yazıp konuşabilen ve İspanyolca, Fransızca, Almanca ile Portekizce dillerinden birini öğrenmek isteyen kullanıcılar veya İngilizce öğrenmek isteyen ve İspanyolca, Portekizce ve Çince bilen kişilere hitap ediyor.

Duolingo uygulamasını iPhone’lar için App Store’dan indirmek için tıklayınız.
Android cihazlar için Google Play Store’da indirmek için tıklayınız.

Uygulama, henüz Android platformuna ne zaman geleceği konusunda açıklama yapmasa da Hikâyeler modunun yakında Android platformuna geleceği paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir