Deprem Sonrası Açıklama

Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

5.8 Şiddetindeki Deprem Sırasında Meydana Gelen İletişim Sıkıntısı Üzerine Turkcell’den Açıklama Geldi!

İstanbul Silivri’de bugün öğle saatlerinde 5.8 büyüklüğünde deprem yaşandı. Sarsıntının oldukça yoğun bir şekilde ve çevre illerden de hissedildiği depremin ardından insanlar telefonlarına sarıldı ve sevdiklerine ulaşmaya çalıştılar. Telefon hatlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle operatörler iletişim hizmeti sunmakta zorlandı.

Sesli arama yapılamaması nedeniyle insanlar internet aramalarıyla sevdiklerine ulaşmaya çalıştılar. Bu sebeple oluşan veri akışı kopmalara ve bağlantı hızının düşmesine neden oldu. İletişim kesintisi, Twitter’da en çok konuşulan konuların başında geliyor. Trend Topic listesinde ‘Turkcell’, ‘Telefonlar’, ‘WhatsApp’ ve ‘FaceTime’ kelimelerinin gündemde olduğunu görüyoruz.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un sesli iletişim hizmeti yetersiz kaldı. Telefonla yakınlarını aramak isteyen vatandaş şebekeye bağlanamadı. İnternet hizmetinde genel bir kesinti yaşanmasa da hız düşüşü meydana geldi. Problem sadece İstanbul’da değil, Türkiye genelini kapsıyor.

Deprem sonrası ilk açıklama Turkcell’den geldi
Şebekedeki aksaklık nedeniyle Twitter’da 3. Sıradan TT olan Turkcell, konuyla ilgili kısa bir açıklama yayınladı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, “Silivri açıklarında meydana gelen depremden dolayı ses aramalarında yoğunluk yaşanmaktadır. Hizmet dışı kalan sahamız bulunmamaktadır. 4.5G ve fiber altyapımız kesintisiz hizmet vermektedir. Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun.” ifadelerine yer verildi.

Twitter.com

Turk Telekom ve Vodafone’dan henüz bir açıklama gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir