Apple Logosu iPhone'larda Bildirim Işığı Olarak Kullanılabilir

Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Apple tarafından üretilen iPhone cihazlarında bildirim ışığı bulunmadığını biliyoruz. Apple şirketinin aldığı patentler birçok kişi tarafından düzenli olarak takip ediliyor. Son olarak alınan patentte ilginç bir detay göze çarptı. Kuruluşun iPhone cep telefonlarında bildirim geldiği zaman yanıp sönen bir mekanizmaya sahip olacağı ifade edildi. Ancak bu defa yanıp sönen kısım Apple logosu olabilir.

Apple şirketinin en gözde cihazlarından olan MacBook modellerinde, parlak gri logo kullanılıyordu. Bu logo gerçekten de oldukça hoş biri tasarımın ortaya çıkmasını sağladı. Şimdi ise sıra iPhone modellerinde olacak gibi görünüyor.

Apple Logosu iPhone'larda Bildirim Işığı Olarak Kullanılabilir
Apple Logosu iPhone’larda Bildirim Işığı Olarak Kullanılabilir

Elbette iPhone modellerinde kullanılacak tek ayrıntı bu değil. Aynı zamanda bildirime göre de farklı bir ışık kullanılabilir. Uygulamalardan gelen bildirim ışıkları ile aramalardan oluşan bildirim ışıkları birbirinden farklı olacak. Böylece kullanıcılar, ekran kilidini açmadan ne tür bir bildirim geldiğini görebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir