Apple iPhone 6s ve 6s Plus İçin Ücretsiz Tamir Programı Başlattı!

Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Teknoloji devi Apple eski model cihazları olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus için ücretsiz tamir programı başlattı! Hangi cihazlar için ve detaylar için makalemizin devamını okumanızı öneririz.

Apple’ın başlattığı ücretsiz tamir programından oldukça küçük sayıda bir iPhone’un yararlanacağını gözüküyor.2018 yılında satılan iPhone’ların büyük kısmını iPhone 8’den iPhone XS’e uzanan, daha yeni modeller oluşturuyordu.

Apple iPhone 6s ve 6s Plus İçin Ücretsiz Tamir Programı Başlattı!
Apple iPhone 6s ve 6s Plus İçin Ücretsiz Tamir Programı Başlattı!

Apple, konuyla ilgili olarak web sayfasında, “Apple, bazı iPhone 6’ların ve iPhone 6s Plus aygıtlarının, başarısız olabilecek bir bileşen nedeniyle açılmayabileceğini belirledi. Bu sorun yalnızca Ekim 2018 – Ağustos 2019 arasında üretilen sınırlı seri numara aralığında cihazları etkiler.” şeklinde bir ifadeye yer veriyor.

Eğer 6s veya 6s Plus’ınızın bu tamir programında yer alıp almadığını merak ediyorsanız, bu bağlantıda bulunan forma cihazınızın seri numarasını girerek kontrol edebilirsiniz.

Cihazları program dahilinde bulunan ve daha önce tamir için para ödemiş olan iPhone sahipleri, paralarını geri alabilecekler. “Apple, onarımı satın alınan orijinal ülke veya bölge ile sınırlayabilir veya kısıtlayabilir. iPhone 6 veya iPhone 6s Plus’ınızın bu sorundan etkilendiğini düşünüyorsanız ve cihazınızı onarmak için ödeme yaptıysanız, geri ödeme için Apple ile iletişime geçebilirsiniz. Bu dünya çapındaki Apple programı, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın standart garanti kapsamını genişletmez.”

Ayrıca Apple, “Program, birimin ilk perakende satışından sonra 2 yıl boyunca etkilenen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus aygıtlarını kapsar.” bilgilendirmesini de yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir