Podcast dünyasına micro podcastleriyle yeni bir soluk getiren Teknolog Baba Podcast, hafta içi her gün sabah saatlerinde tüm podcast platformlarında yayında!

Karanlık ortamlarda ekranlardan yayılan beyaz ışık epey rahatsız edici oluyor. Özellikle uykudan önceki süreçte telefonların aktif kullanıldığı düşünüldüğünde durum daha vahim hale geliyor. Bu noktada Apple tarafında Night Shift çözümü var. Android’de yine benzer şekilde ekranı sarartıp, ‘sanal mavi ışığın’ etkisini azaltarak gözleri rahatlatmak mümkün. Ama artık devreye karanlık mod ya da diğer adıyla gece modu özelliği de giriyor.

Son zamanlar orta ve üst seviye modellerde standart halini alan AMOLED ekranlar, koyu temalı uygulamayı kullandığınızda gözlerin yorulma sürecinde belirgin fark oluşturuyor. Bunun sebebi AMOLED ekranlarda LCD’lerin aksine koyu renkteki alanların aydınlatılmıyor oluşu. Dolayısıyla gözler rahatladığı gibi enerji tüketimi minimum seviyeye iniyor.

Aşağıdaki uygulamalar sayesinde karanlık mod özelliğini aktif olarak kullanabilir ve bahsettiğimiz şekilde verimliliği artırabilirsiniz.

Textra SMS
Nova Launcher
Solid Explorer
Weather Underground
Shuttle Music Player
Android for VLC
Gboard
Pocket
Feedly
Monospace
Google Play Kitaplar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir